Министър и световна шампионка за девойки наградиха петрички лекоатлетки в София

С второ и трето място в генералното класиране след финала на последното състезание по трибой от младежката лекоатлетическа верига А1 приключиха талантите от СК “Звездите” /Пч/. В столичната зала при момичетата Никол Ангелова и Ванеса Йочева заслужиха съответно сребърен и бронзов медал. Първа стана Вержиния Костадинова от “Добруджа” с 1087 точки, следвана от Ангелова /937 т./ и Йочева /917 т./. Добричлийката финишира първа в спринта на 60 м заедно с Никол Ангелова с резултат 8,2 сек., в дългия скок пък Костадинова изравни постижението на Ванеса Йочева на върха – 4,65 м. В бягането на 600 м Йочева остана втора с 1:55,6 мин., Ангелова е трета с 1:56,2 мин., а шампионката В. Костадинова, въпреки слабия си старт, изпревари всички с постижение 1:45,4 мин. В подреждането само от последния старт В. Костадинова заработи 430 т., а с по 370 т. петричките момичета останаха втора и трета, като Ванеса изпревари Никол заради по-предното класиране на средната дистанция. Пръв при момчетата е Лъчезар Вълчев от “Лудогорец” /Разград/, тройката допълниха Георги Ганджулов от „Рилски атлет“ /Самоков/ и другият представител на лудогорци Христофор Божанов. Призьорите награди спортният министър Красен Кралев, асистираха му световната шампионка за девойки и първата от младежките олимпийски игри на троен скок Александра Начева и вицешампионът на чук от младежката олимпиада и европейското Валентин Андреев. “Моите момичета се представиха достойно, изключително горда съм с техните постижения”, заяви след награждаването създателят на подрастващи лекоатлетически таланти и треньор в “Звездите” Анита Янкулова.