Мистерията с контузията в националния отбор на благоевградчанина С. Попов се вдигна, игра 80 минути в Турция, преди да го изгонят

Мистерията с контузията в националния отбор на благоевградчанина Страхил Попов се вдигна през уикенда, когато се появи с екипа на своя „Хатайспор” в дербито с гранда „Галатасарай”. Десният защитник игра 80 минути, преди реферът да го изгони с директен червен картон. Отборът му обаче  поднесе голямата изненада с класиката 3:0. Два гола отбеляза Маме диуф /21, 72/, един добави Рубен Рибейро /29/. Така новаците се доближиха на 7 т. от евроквота, но са с мач по-малко от четвъртия „Трабзонспор”. Джишм-бом пък изостават с  3 т. от лидера „Бешикташ”, който има и две срещи в резерв.

Победа записа и друг нашенец Георги Пашов, който игра цял мач за успеха на „Академика” /Клинчени/ с 2:1 над „Политехника” (Яш) в румънския елит. Неврокопчанинът се представи на ниво, както и Цветелин Чунчуков, който бе сменен в добавеното време на двубоя. Третият българин Асен Чандъров пък влезе на смяна в 78-та мин. Мачът не се разви по вкуса на домакините, тъй като съперникът поведе  в 17-та мин. с гол на бившия нападател на ЦСКА Мишел Платини. За пълния обрат се разписаха в 55-та мин. и в 87-та мин. Маркович . С 41 т. академиците излязоха на петата позиция в таблицата, с 4 т. аванс пред най-близкия преследвач в челната шестица, която оформя шампионската група след редовния сезон.