Младите комити удариха в зоната радомирци, рейсът на гостите аварира

Юношите младша възраст на “Беласица” победиха връстниците си от “Струмска слава” с 6:2 и улесниха до голяма степен задачата си в ответния мач идната сряда в Радомир. Тези двубои следват края на редовния сезон и целят оформяне на общо  класиране между всичките 22-ма участници в двете зони, в които бяха разделени отборите. Автобусът на гостите аварира около Дупница, което наложи 45-минутно закъснение за началото на мача. В първите минути по един пропуск направиха Виктор Тодоров от „Бела” и Георги Мирчев от гостите, голеадата стартира в 13-та мин., когато след корнер отляво Любчо Димитров върна с глава топката в малкия пеналт, откъдето дребничкият водач на петричката атака Наско Стоянов намери  мрежата на Алекс Ванчев. Асистентът Димитров с глава покачи 10 минути по-късно, а Борислав Димитров изпълни прецизно отсъдената дузпа за игра с ръка в пеналта на Валентин Ефтимов. Страховит шут на радомирския таран Георги Караиванов в 30-та  минута бе изваден с вещина изпод дясната сглобка от петричкия  страж Т. Димитров. Втората част започна с нов гол на Л. Димитров и последвало отлично изпълнение на фаул от В. Тодоров, след което топката срещна напречната греда зад Ванчев. В 53-та мин. отлична акция на Виктор Димитров завърши с удар, при който топката тупна върху чим и описвайки парабола, влетя в мрежата му. Домакините рано решиха, че са си свършили работата, и Георги Караиванов от  дузпа в 60-та мин. и след самостоятелен пробив 4 мин. по-късно частично върна интригата – 5:2. Малко преди края Б. Димитров вкара втората си дузпа в мача за крайното 6:2.

Юношите на „Беласица” /сн. 1/ удариха здраво връстниците си от “Стр. слава” /сн. 2/ преди реванша в Радомир