Мъжете на ОФК „Пирин“ показаха мускули на голобрад съперник, появата на ексцентрика В. Вуцов провокира слухове за треньорска рокада

Мъжете на ОФК „Пирин“ показаха мускули на голобрадите юноши до 19 г. на столичния „Септември“ и ги изпратиха с класиката 3:0 в дебютния си мач на новото игрище в село Падеш. На пейката на гостите до наставника Светослав Петров застана ексцентричният Вили Вуцов, който след почивката се премести на трибуните. Появата му провокира разнопосочни коментари сред стотината зрители, част от които пророкуваха, че се задава треньорска рокада в ОФК „Пирин“. Причината за появата на бившия предводител на „Марек“ се оказа доста по-прозаична – присъствието в рамката на софиянци на неговия син Светослав. Лошо избиване на Вуцов-младши в 12-та мин. доведе до извеждащ пас за Димитър Благов, който порази целта. След още три минути се отпуши колумбийското попълнение Хуан Пабло, който вкара с добавка отново след намеса на противниковия страж. Четвърт час преди края мрежата разтърси Владислав Златинов. Пълни 90 минути на пиринската врата записа дошлият под наем в родния клуб Филип Димитров. Късата резервна скамейка на домакините запълниха триото 16-годишни тийнейджъри Вергил Янев, Иван Тасев и Либяховски, които получиха игрови минути за вдигане на самочувствието. Хората на Петър Златинов спряха серия от три поредни проверки без победа. Петата контрола за зимата е в сряда отново на падешка земя срещу третодивизионния „Вихрен“. Тогава на линия ще са изпратените през уикенда на помощ на 19-ките играчи.

ОФК „ПИРИН“: Димитров, Митрев, Пушкаров, Кюсис, Гуцев, Бастунов, Благов, Н. Георгиев, Вл. Златинов, В. Янев,  Пабло /Костадинов, Митев, Грозданов, Адемов, Тасев, Вер. Янев, Либяховски/.