М. Близнаков вкара на лидера, но отборът му загуби в Австрия

Гоцеделчевецът Марио Близнаков се завърна с гол за „Нойкирхен“, но отборът му падна с 2:4 у дома от лидера „Пийзендорф“ в дербито на втора австрийска дивизия, зона „Юг“. Гостите поведоха в 4-та мин., а неврокопският футболист и другият топреализатор на домакините Кристоф Бругер пропуснаха от удобни позиции да изравнят. 2 минути след началото на второто полувреме обаче М. Близнаков бе точен за 1:1. Вместо да се възползва от стъписването на опонента си и да реализира открилите се нови две възможности за попадение, третият в подреждането допусна гол в 62-та мин. След още 8 минути „Пийзендорф“ дръпна с 3:1. В 81-та мин. Кристоф Бругер намали след хубава комбинация с М. Близнаков, ала гостите пак опънаха мрежата в края на даденото от съдията продължение на срещата. В този мач очаквано не се появи благоевградчанинът Радослав Анев, който продължава да лекува контузия и ще почива поне още десетина дни. М. Близнаков увеличи актива си на 14 попадения и заедно с Кр. Бругер е в челото на голмайсторската класация.