Топ теми

М. Близнаков се завърна с гол за победа на „Нойкирхен“, Р. Анев с 2 асистенции

Неврокопският футболист Марио Близнаков се завърна с гол за „Нойкирхен“ в Австрия, с което помогна за домакинската победа над „Пигцау“ (Заалфелден) с 4:3 в поредния кръг на Втора лига, зона „Юг“. Трите спечелени точки изкачиха тима на шеста позиция с 16 т. Цял мач срещу втория в класирането игра и благоевградчанинът Радослав Анев, който отново бе сред най-високо оценените на терена. Той бе в основата на първия гол за 1:2 в 56-та мин., когато асистира на М. Близнаков. До почивката „Пигцау“ водеше 2:0 с попадения в 5-та и 44-та мин. След това дойде и на гоцеделчевеца за асистенция. Бившият капитан на „Пирин“ (ГД) изведе Томас Шоблохер на стрелкова позиция, който изравни. Драмата бе пълна в последните минути. В 85-та мин. Кристоф Бругер даде аванс на „Нойкирхен“, но радостта им бе кратка. Само 45 секунди по-късно статуквото бе възстановено. След още 3 минути нова асистенция на Р. Анев позволи на Джулиан Драйер да сложи край на спора – 4:3.

След победата отборът на нашенците е много близо до реализацията на зададената цел минимум от шефовете. Два кръга преди края нойкирхенци протягат ръка към допълнителния бонус, обещан за класиране в средата или по-нагоре.