Нарочен за аутсайдер хвърли бомбата на турнира в Първомай

Нова порция зрелищни четвъртфинали предложи футболният турнир в петричкото с. Първомай, който навлезе в решителната си фаза. В първия мач от вечерната сесия в четвъртък “СкандаУ” подчини “Галактико” с 4:2 и заслужи място в Топ 4. Галактическите поведоха с гол на Благовест Танев, който риташе за “Перун” (Кресна) през изминалата кампания, но бившият играч на “Беласица” и “Вихрен” Владимир Кабранов изравни. “Галактико” отново излезе напред след попадение на Иван Танчев-Чакъро, след което на сцената се появи Владислав Стоилов. Младокът с прякор Турбото, който наскоро спря с футбола в ДЮШ на “Бела” и вече се пробва с успех на съдийското поприще, се развилня и с два гола обърна резултата в полза на “Скандау”. Съотборникът му Атанас Илиев също вкара в края и оформи окончателното 4:2. В другия сблъсък от програмата погрешносчитаният за аутсайдер БСЗ, който потегли с две загуби, но впоследствие стабилизира изявите си и излезе от групите, обърна фаворита “Наздраве”, след като изоставаше с 2 гола, и също се класира напред. С мощно воле от нищожен ъгъл Борис Янаков изведе “Наздраве” напред, малко по-късно Кристиян Стоилов удвои аванса на първомайския тим. Петричани намалиха чрез Цветан Христов, а с последвалите две попадения на Илия Ризов сториха обрата и изхвърлиха съперника си от битката за купата. Късно снощи “СкандаУ” срещна БСЗ във втория полуфинал, преди тях сили в първия премериха “Фентъзи” и “Яворница”.

Ив.Танчев-Чакъро /на преден план/ вкара за “Галактико”, но Вл. Стоилов-Турбото /вляво зад него/ отвърна с 2 гола и прати “СкандаУ” на полуфиналите