Наставникът на орлетата П. Златинов се ядоса: Не може да излизаме по такъв безотговорен начин, грам идея си нямам защо

Наставникът на орлетата Петър Златинов се ядоса на подопечните си за поражението с 1:2 от ЦСКА 1948. Шестата загуба на благоевградчани ги смъкна в опасна близост до зоната на здрача и напрежението трайно се настанява в съблекалнята.
“Няма какво да коментирам, всички видяхме какво се случи. Не може да излизаме по такъв безотговорен начин, толкова отпуснати. Грам идея си нямам защо, необяснимо е за мен. Очаквам да получа отговора на момчетата, защото продължавам да не разбирам какво ни притиска – играем на хубав терен, публика имаме, а ние си говорим за психологически проблеми. Казах на футболистите, че първенството не е един мач или едно полувреме и трябва да се доказват във всяка среща. Когато всеки един дава най-доброто от себе си, и отборът ще върви напред. ЦСКА не ме изненада абсолютно с нищо и затова ме е най-много яд, че падаме от отбори, които с нищо не ни превъзхождат”, изригна Топеца.
Двубоят с “авиаторите” разкри големите пробойни в крайната защита на пиринци. Чувства се и липсата в центъра на отбраната на Евгени Тунтев. Продължават трудностите в адаптацията на стажувалия по италианските терени Росен Кръстев, а един Владислав Златинов не стига, колкото и класа да придава на отбора. Светъл лъч напоследък е добрата форма на крилата Милко Георгиев и Цветомир Вачев, който с изявите си срещу червените и преди това срещу “Славия” подсказва, че заслужава да започва мачовете.
Доста по-дипломатичен в разбора си бе старшията на победителите Петко Петков. “Не сме очаквали нещо друго, защото отборът на “Пирин” е доста сериозен, особено на собствен терен. Разполага с опитни играчи и знаехме, че ще ни затруднят. Между двете полувремена се получи огромна разлика. Първото владеехме инициативата, след почивката обаче я изпуснахме, домакините се върнаха в мача и даже можеха и да спечелят”, заяви предводителят на ЦСКА 1948.
Най-щастлив след успеха бе авторът на двете попадения за гостите Андон Гущеров, който преди време за кратко носеше екипа на “Пирин”. “За мен няма значение дали играя в Благоевград, или София, стремя се винаги да се раздавам. Добър мач за нас, особено през първата част. Имахме 4-5 чисти положения. През втората играта беше равностойна. Трите точки бяха задължителни и се радвам, че ги взехме. За втория гол заслугата е на Томислав Павлов, който ме изведе с ювелирен пас зад защитата и после стана лесно”, каза острието от Петрич.