Наставникът на „Славата“ Вл. Димитров в навечерието на дербито с орлетата: Неприятно е да паднеш толкова глупаво

Проспахме първото полувреме, посочи причината за поражението от лидера във Втора лига „Кариана“ с 1:2 наставникът на „Струмска слава“ Владимир Димитров. „Прекалено респектирани излязохме, което за мен не беше нормално и не мога да си обясня защо. Логично противникът поведе в резултата преди почивката, защото ни превъзхождаше през първите 45 минути по всички показатели. На почивката си поговорихме на висок тон в съблекалнята и на терена за втората част излезе друг отбор. Тотално надиграхме домакините, можехме да спечелим мача и само гредата ни попречи малко преди края. Трябва да отчетем факта, че бяхме под карантина и не сме подготвени физически, а и по една или друга причина 15-ина минути играхме с 10 човека, за да се случи това накрая, което не знам как да го коментирам. Вкараха ни нелеп гол сред поредица от грешки, които ни костваха поне точката. За мен не заслужавахме да загубим с оглед показаното на терена. Разделихме си по едно полувреме на тотално превъзходство. След антракта пропуснахме 3 чисти положения плюс гредата. Има го малшанса във футбола, но е неприятно да паднеш толкова глупаво“, заключи радомирският Капело.

Той и подопечните му от вчера влязоха в тренировъчен ритъм за петъчния сблъсък с благоевградските орлета.

На свой ред подготовка за последния си есенен ангажимент след нулевия уикенд подновиха и хората на Уорън Фийни. За разлика от играчите на „Славата“, които вече преминаха през изпитанието Ковид-19, заразата превзе миналата седмица съблекалнята на пиринци и това вещае отсъствие поне на четирима футболисти за визитата в Радомир.