Наставник в пиринската бундеслига тори терен след успех в Кърналово

“Светкавица” /Митиново/ победи като гост “Вихър” с 2:0 в Кавракирово и се изравни на върха в зона „Струма 2“ на пиринската бундеслига с “Подгорец” /Коларово/, чийто мач с “Локомотив” /Г. Тодоров/ бе отложен. Точни за мълниите бяха Росен Симонски в 65-та мин. и Велик Опренов 10 минути по-късно. “Калабак” /Самулово/ е твърдо трети след 2:1 над “Беласица 08” /Беласица/. Головете паднаха до почивката, като Спас Стоянов /6/ и Костадин Георгиев /35/ вкараха за домакините, а Николай Николов намали в 40-та мин. Илия Ризов от гостуващия тим бе изгонен 7 минути преди края. Четвъртият в подреждането “Огражден-Първомай 1955” /Първомай/ бе убедителен при визитата си на “Огражденец” /Кърналово/ и грабна победата с 5:2. Домакините на два пъти повеждаха чрез Ангел Ашминов /14/ и Кирил Карачоров /31/, но гостите бързо успяваха да се върнат в мача с изравнителните попадения на Атанас Пановски /27/ и Костадин Въчков /40/. След почивката подопечните на треньора Васил Кръстев изковаха успеха с точни завършващи удари на Ат. Пановски /47/, Петър Каймаканов /60/ и Динчо Георгиев /72/. Действащият зонален първенец “Струма” /Марикостиново/ подчини с 2:0 домакините от “Граничар” /Кулата/ с головете на Веселин Найденов и Божидар Попчев. “Ураган” /Михнево/ се наложи с 3:1 над “Стрела” /Петрич/, като Димитър Масларов откри за ураганите в 38-та мин., а Иван Михайлов изравни в 67-та мин. С късните попадения на Христо Касареев /80/ и Васил Стоев /89/, трите точки останаха в Михнево.