Неврокопските таланти и благоевградчани се разминаха с хандбалната купа на България

Отборът на „Полюс-ТМ“ (Плевен) спечели хандбалната купа на България при 16-годишните в „Арена Неврокоп“, където преди 2 г. триумфира с историческа за клуба шампионска титла в този възрастов сегмент. На финала северняците надвиха домакините от „Пирин“ /ГД/ с 24:15 /16:3/. В мача за бронза „Интер“ (Благоевград) не намери мотивация и отстъпи пред „Добруджа“ с 20:26 /10:14/. Момчетата на Софка Арабаджиева пропуснаха шанса да стигнат до решителния двубой за трофея, след като поддържаха равновесието в полуфинала срещу плевенчани до почивката 10:10, но през втората част допуснаха наивни грешки и дадоха инициативата на съперника, който затвори мача в своя полза с 20:17. При първата си поява на национален форум след дългогодишно прекъсване „Беласица“ допусна две загуби в предварителната група, но се наложи в срещата за 5-6-о място срещу „Мартен“ с 21:20 /10:11/.

Малка утеха за талантите от Г. Делчев се оказа изборът на треньорското жури за индивидуалните награди. Два от 4-те приза останаха в южния град. Заслужиха ги Андон Пендичев за най-полезен играч и Александър Заемджиков за най-добър вратар. Голмайстор с 39 попадения стана Иван Хр. Петков от „Полюс-ТМ“, а за най-добър защитник бе отличен Деян Малчев от „Добруджа“.