“Неврокоп“ взе градското дерби в Гоце Делчев с гол от съблекалнята

„Неврокоп” победи „Пирин“ (ГД) в градското дерби на поредния кръг от областната футболна група за деца, родени 2005/2006 г. Отборът, воден от треньора Андон Калайджиев, надделя с 2:1 в оспорван двубой за удоволствие на многото зрители, дошли да гледат сблъсъка между двата тима. Домакините поведоха още от съблекалнята. В 3-та мин. Димитър Шушутев се озова сам срещу вратаря и хладнокръвно го преодоля – 1:0. До края на полувремето нямаше сериозни възможности за попадение, като момчетата от „Неврокоп“ се опитваха да упражнят натиск. 11 минути след почивката пиринци изравниха чрез Денис Кескинев, който се възползва от грешка при изнасянето на топката от съперника. 60 секунди по-късно далечен удар на Халил Дерменджиев нацели гредата на гостите. След още минута и половина Хюсеин Имам шутира в рамката, а добавката на Осман Абдиков опъна мрежата за 2:1. „Неврокоп“ остава непобеден и заема второ място след „Пирин“, който също не познава вкуса на поражението. Малките орлета обаче оглавяват класирането с пълен актив от 18 точки, докато гоцеделчевци имат 16 т. „Пирин“ (ГД) заема 6-а позиция с 11 пункта. В следващия кръг възпитаниците на А. Калайджиев гостуват на „Перун“ в Кресна. „Пирин“ (ГД) играе с „Пирин“ в сблъсък между бивши съотборници при неврокопчани и настоящи треньори на двата тима – Венко Товиров на благоевградчани и Иван Макриев-Гунди на гоцеделчевци.