Нерви, греда и отменен гол за нулевия хикс между комити и войводи

В нервен сблъсък „Беласица“ и „Оборище“ не се победиха, завършвайки 0:0. Дъждът, който се изсипа преди и по време на двубоя, затрудни действията на двата отбора. Хлъзгавият терен прекъсваше още в зародиш градивните им усилия. Гостите започнаха по-активно и в 7-та мин. Симеон Вешев стреля отблизо, но Захари Димитров се намеси решително и изби. В 10-та  мин. Васил Божинов центрира отдясно, ала Владимир Кабранов се размина с топката на добра позиция. Опасен шут на Николай Колев малко по-късно принуди петричкия страж отново да демонстрира рефлекс. Най-завързаната ситуация дойде в 22-та мин., когато Георги Стефанов стреля с глава, топката влетя в мрежата на домакините, но асистент реферът Светлин Симеонов вдигна флага за засада на Васил Тачев, който видимо влияеше на играта. Старшията на панагюрци Танчо Калпаков спринтира 60 метра да иска обяснение за съдийското решение, всичко се размина без последствия. Постепенно комитите погледнаха по-смело напред и в 30-та мин. капитанът Благой Наков изпълни опасно фаул,  при който топката прелетя на сантиметри от  дясната сглобка на Кирил Акалски. 5 минути по-късно домакините сътвориха най-добрата си атака, преминала през Атанас Карачоров, който намери в коридор Кабранов. Таранът напредна, хитро върна топката към Божинов, чийто страховит изстрел срещна напречната греда, след което тупна пред  голлинията, но не пожела да навести мрежата. Втората част започна с хубав удар от  въздуха на Стефанов, преминал  встрани. Нови две отлични изяви на З. Димитров в рамките на 72-та мин. съхраниха равенството. Първо Вешев обстреля  вратата му, а веднага след вратарската намеса последва опасен удар с глава на Стенислав Георгиев. В 85-та  мин. резервата Яни Тусонджиев центрира към Валентин Костов, но Акалски спаси. В последните минути Тачев можеше да огорчи съгражданите си със задна ножица, но летящата към горния десен ъгъл топка беше избита в корнер от вратаря на „Бела“.

„Беласица“: Димитров, Карачоров, Костов, Граминов, Шамкалов, Бояджиев /62-Тусонджиев/, Стоев, Наков /80-Мендеш/, Таушанов, Божинов, Кабранов /73-Спасов/.

„Оборище“: Акалски, Руйчев, Стоилков, Георгиев, Кременлиев, Вешев, Иванов, Дяков, Колев, Стефанов /62-Мишев/, Тачев.