Орлетата си тръгнаха със смачкан фасон от Бургас, аутсайдерът ги свали на земята с двама човека по-малко

Орлетата си тръгнаха със смачкан фасон от Бургас, където вчера аутсайдерът в грепата „Нефтохимик“ ги свали на земята с 2:1 и с двама човека по-малко. За домакините това бе едва третата победа в кампанията, а скъпоценните три точки ги доближиха само на две от спасителния бряг. Пиринци пък, с четири поражения през сезона, отново сдадоха лидерската позиция на столичния „Локомотив“ 4 дни преди визитата на железничарите на стадион „Христо Ботев“. Мениджърът на благоевградчани Уорън Фийни не изневери на принципите си и заложи на състава от последния успешен мач с  „Локомотив“ /ГО/, като остави на пейката завърналия се след контузия топреализатор Преслав Йорданов за сметка на автора на два гола срещу горнооряховци Гурам Гощелиани. От стартовите 11 преди паузата изпадна само Венцислав Бенгюзов, а диригентската палка пое изтърпелият наказанието си Станислав Манолев. Ходът с доверието към грузинеца сработи още в 4-та мин., когато нападателят засече от упор в мрежата центриране във вратарското поле на Спас Георгиев. В 36-та мин. удар на Мохамед Брахими срещна ръката на играч на гостите, но реферът Михаел Павлов не уважи претенциите на бургазлии за дузпа. Съдията от Велико Търново обаче тепърва щеше да изпили нервите на футболистите и треньорите на „нафтата“.

След добре изиграното първо полувреме, с ярко изразено превъзходство, хората на Фийни влязоха във втората част в полусънно състояние и бяха наказани в 49-та мин. Брахими тръгна от центъра, подмина на скорост Архан Исуф и с премерен шут в обратния ъгъл преодоля Петър Петров. Драмата обаче тепърва предстоеше. В 56-та мин. само добрата реакция на пиринския страж предотврати гола. В 59-та мин. арбитърът изгони резервата Костадин Христов, но и това не извади от летаргията играчите в цикламено. Истинският шок за тях дойде в 67-та мин., поднесе им го с точния си мерник отново Брахими. Четвърт час преди края реферът прати преждевременно под душа и капитана на „Нефтохимик“ Николай Костов, а съотборниците му паркираха рейса в собствената си половина и удържаха преднината си.

„НЕФТОХИМИК“: Орлинов, Андреев, Петков /24-К. Христов/, Иванов, Карагьозов, Костов, М. Георгиев, Д. Георгиев /78-Лолала/, Брахими, Манчевски /51-В. Христов/, Уилсон.

„ПИРИН“: Петров, Исуф /75-Гущеров/, Дюлгеров, Старокин, Ст. Николов, Хендерсън /60-Пр. Йорданов/, Сп. Георгиев, Станоев, Гощелиани, Манолев, Карачанаков.