Орлетата стъпиха накриво срещу железничарите, треньорът Ст. Бачев налита на бой

Орлетата стъпиха накриво срещу софийския „Локомотив“, а поражението с 0:1 подпечатиха двама бивши кадри на домакините. Двубоят завърши с неприятен скандал край тъчлинията с участието на хора от двете скамейки, които си налетяха. В мелето червения цвят на картона видя помощник-треньорът на домакините Станислав Бачев. Единственият гол падна в 81-та мин. с ключовото взаимодействие между резервите в червено-черно, влезли на двойна смяна след почивката. Топката в пиринската мрежа забоде симитличанинът Китан Василев, на когото асистира с прецизно центриране Цветомир Вачев.

След възловата за оцеляването в групата победа на благоевградчани през пролетта в квартал „Надежда“ двете агитки демонстрираха топли взаимоотношения, като си подаваха на няколко пъти рефрена „Българи – юнаци“ и си ръкопляскаха взаимно. Единият от юношите на „Пирин“ в състава на гостите Тодор Траянов си докара ироничните забележки на публиката, че „тук е ял бял хляб“, с двата си сериозни пропуска. Елитният рефер Владимир Вълков си навлече гнева на домакините с отмененото попадение в 30-та мин. на Мирослав Пушкаров. Преобладаващата част от зрителите недоумяваха защо е отсъдена засада на бранителя след корнер. Оказа се обаче, че асистент-съдията Светослав Енчев е вдигнал флага, защото при изпълнението на ъгловия удар топката е напуснала игралното поле, преди да се озове на крака на централния защитник.

За цял мач зелено-белите отправиха само два опасни изстрела към локомотивската врата. Те отидоха на сметката на Владислав Златинов в 18-та мин. от фаул и в 28-та мин. с глава. Толкова бяха точните удари и на съперника, но вторият влезе.

ОФК „ПИРИН“: Пангев, Била, Пушкаров, Адемов, Бастунов, Глоар, Динов, Петров /69-Р. Иванов/, Златинов, Михайлов /74-Цолев/, Вълчанов.

„ЛОКОМОТИВ“: Ив. Василев, М. Василев, Н. Иванов, Орачев, Силва, Том, Швоня, Траянов, Д. Георгиев /54-К. Василев/, В. Николов /54-Вачев/, Милошев.