Орлетата хвърлиха срещу ЦСКА 8 от по-малкия набор

Наставникът на 19-ките на орлетата Васил Петров хвърли срещу ЦСКА на Панчарево 8 от по-малкия набор, на който ще разчита догодина в елитната група, след като тимът му отдавна си осигури място сред най-добрите. Четирима започнаха двубоя, другите влязоха на смяна при загубата с 0:1. Фатална за гостите се оказа 13-та мин., когато допуснаха куриозен гол. Емил Ценов центрира от 40 метра, топката описа странна парабола и за всеобща изненада се озова в пиринската мрежа. Въпреки експерименталния състав благоевградчани натиснаха здраво в опит поне да изравнят, но армейският страж Кристиян Сотиров имаше ден.

Поражението е четвърто поредно за зелено-белите, а в неделя ги очаква тежко домакинство на устремения към титлата „Черно море“. Не заслужавахме да паднем от ЦСКА, защото моите момчета играха добре и след почивката направо смачкахме съперника. Техният вратар обаче ги извади, коментира В. Петров, който срещу моряците ще отстъпи мястото си на пейката на колегата си в ДЮШ Венци Гочев, тъй като по същото време е ангажиран с първия тим за визитата на „Монтана“.

ЦСКА /19/: Сотиров, Чарлов, Гиргинов, Петров, Бауренски, И. Иванов, Радков, О. Николов, Ценов, Смоленски, Дончев. Резерви: Груев, Д. Иванов, Симеонов, Р. Петров, Йорданов, Александров, Ал. Иванов.

ОФК „ПИРИН“ /19/: Георгиев, Кр. Николов, Митев, К. Ангелов, Смиленски, Стойчев, Якимов, Тасев, Киряков, Д. Ангелов, Анастасов. Резерви: Митов, Цеклеов, Славков, Либяховски, Малашевски, Стоев, Кр. Иванов.