Осакатен, „Пирин“ (ГД) измъкна точка в Ботевград

„Пирин“ (ГД) постигна четвърто реми през сезона след 0:0 при гостуването си на „Балкан“. Неврокопчани заминаха в камерна група от 15 футболисти, заради множеството контузени и наказани в тима на наставника Димитър Крушовски. Началото бе по-добро за ботевградския състав. На два пъти опасни удари на Петко Петков бяха парирани от бившия му съотборник в „Банско“ Абди Абдиков. Пиринци овладяха натиска и на свой ред атакуваха. В 29-та мин. Петър Лазаров стреля опасно, но вратарят на домакините Костадин Котев се справи. След още 10 минути Лъчезар Дафков от удобна позиция накара стража пак да проявява рефлекс. Най-чистото положение се получи малко след началото на второто полувреме. Тогава отличен фалцов удар на Янислав Тусонджиев срещна страничния стълб. „Балкан“ отговори в 56-ата мин., когато Петков стреля силно, ала Абдиков изби. В 62-ата мин. удар на Ангел Ангелов мина опасно близо над вратата, а само минута по-късно Ибрахим Алим стреля точно, но Котев спаси. До последния съдийски сигнал късмета си пробваха Лазаров и Тусонджиев, но до гол така и не се стигна. „Важна точка, постигнахме я с осакатен състав и много борба. Дисциплина и себераздаване имаше немалко, успяхме на традиционно негостоприемен стадион срещу съперник, който е сред водещите в групата“, коментира Д. Крушовски.

„БАЛКАН“: Котев, Ангелов, Кременлиев, Йорданов, Руйчев, Атанасов,  Михайлов, Петков, Василев, С. Иванов, Георгиев

„ПИРИН“ (ГД): Абдиков, Гуцев, Макриев, Грънчаров, Б. Иванов, Лазаров, Маджиров, Тусонджиев, Алим (68-Джугданов), Головодов (88-Сарандев), Дафков