Отрупаха с медали благоевградските гимнастици в Пловдив

Благоевградските клубове спечелиха десетки медали от ІV турнир по спортна гимнастика за подрастващи „Седемте тепета“ в Пловдив. Сред възпитаниците на „Л. Солачки“ се открои Любомир Станоев, който заслужи 6 първи места при момчетата до 12 г. По веднъж в своите възрастови групи триумфираха Виктор Начев /10 г./, Илиян Сиджимков /14 г./, Вероника Тренчева /6 г./, Дарина Начина  /12 г./ и Радостина Ранчова /14 г./.

„Л. Солачки“ е на първо място в отборното класиране при момичетата и на второ сред момчетата. Наставници бяха Георги Воденов, Антон Гръчки и Саркис Сирадегян, съдийстваха колегите им Илия Туджаров и Люси Барзева. Върха на почетната стълбичка 3 пъти изкачи Росита Стоицова /14 г./ от „Пирин Благоевград 2011“, а по 1 – Наско Миков /10 г./, Петър Стойчев /6 г./ и Венци Стефанов /6 г./.

Заедно с екснационала Александър Марков, Симона Якетова и Мартин Мишев в треньорския щаб на пиринци бе и седмият на прескок от европейския шампионат в Глазгоу /Шот/ Димитър Димитров, който допреди 7 г. се състезаваше за съгражданите от „Л. Солачки“.