HP-p1-728×90 Refan

Пернишки талант държавен вицешампион по шахмат, „Виктори“ с двама дебютанти при най-малките

Пернишкият талант Константин Георгиев заслужи сребърен медал от държавното индивидуално първенство по класически шахмат за момчета до 10 г. в Плевен. Състезателят на „Ю. Бендерев-1912“ /Пк/ събра 7 точки в 9 кръга по швейцарска система. Титлата със 7,5 т. взе Никола Канов от „Елит“ /Сф/, който нанесе единственото поражение на К. Георгиев, а с бронза се окичи съекипникът му в столичния клуб Лъчезар Ралчев /7 т./. Единственият представител на Пиринско в турнира – 9-годишният Адриан Митушев /4,5 т./ от „Виктори Благоевград“, финишира 24-и от 47 участници. В шампионата при най-малките /до 8 г./ златото с 8 т. от 9 възможни грабна Мартин Димитров от „В. Топалов 2006“ /Вн/, втори е Димитър Димитров /7 т./ от „Пловдив“, а трети – Владимир Кононенко /7 т./ от „Локомотив“ /Сф/. 2 надежди на „Виктори Благоевград“ представиха Югозападна България в първенството. Възпитаниците на треньора Марин Атанасов – Георги Димитров и Атанас Симонски, пристигнаха в Плевен като абсолютни дебютанти на състезание от подобен ранг, но постигнаха по 4 победи и се класираха съответно 20-и и 21-и от 31 шахматисти.