Петричанин предизвика бой в спаринга на „Славата“ срещу ЦСКА

Петричанин предизвика бой в заключителната проверка на „Струмска слава“ и ЦСКА преди подновяването на първенството, която втородивизионният тим загуби на „Армията“ с 0:2. Мелето се разрази в края на проверката след остро влизане на Любомир Танев в краката на Енрике. Срещу халфа налетяха и футболистите в червено на терена, и част от играчите на домакините, стигна се и до физическо посегателство. Отнесе го и вратарят Симеон Симеонов, който влезе в пререкание с Жеферсон. Главният съдия от Перник Димитър Димитров изчака страстите да улегнат от само себе си и реши да не усложнява обстановката, като „забрави“ в джоба си червения картон.

Наставникът на „Славата“ Владимир Димитров-Капело определи армейците като отбор средна ръка и същевременно похвали своите момчета за представянето им. „ЦСКА не са нищо особено. В последната минута на първото полувреме вкараха късметлийски гол с рикошет в наш футболист, а в хода на втората част им дадоха дузпа, която абсолютно не беше дузпа. За цял мач имаха още един-два удара и толкова центрирания. От моите състезатели съм доволен, защото бяха крайно мобилизирани и спазваха тактическа дисциплина. Обнадежден съм от видяното, за разлика от предната ни контрола срещу „Кюстендил“, когато ни липсваше живец“, коментира специалистът, който прибягна до резервите след 60-та мин. Единствено рокадата на вратарите се извърши на полувремето.

Добрата новина е завръщането в строя на контузените Христо Кирев, Калоян Евгениев, Ерик Иванов…

Най-новото попълнение на ЦСКА Берлтраме сложи на сметката си попадението в 44-та мин., разликата удвои от бялата точка в 78-та мин. Пинто.

ЦСКА: Бусато, Турицов, Гълъбов, Занев, Мазику, Малинов, Джеси, Антов, Соу, Евандро, Белтраме /Черниаускас, Бикел, Чорбаджийски, Жеферсон, Пинто, Кери, Отабор, Енрике, Давидов, Ахмедов/.

„СТРУМСКА СЛАВА“: Др. Петков, Тунгаров, М. Костов, Борисов, С. Петров, Танев, Буров, Стоянов, Трифонов, Б. Николов, Асате /Симеонов, Д. Петков, Евгениев, Попов, Е. Иванов, Кр. Костов, Кирев, Митков, Матадос, Чаволи/.