HP-p1-728×90 Refan

Пиринският наставник М. Радуканов към рефера Др. Драганов: Стига гаври, оставете ни да играем футбол

Варненецът Драгомир Драганов ще се вихри тази вечер на стадион „Христо Ботев“ в ключовия двубой от група „А“ на втората осмица в Първа лига между орлетата и „Славия“. Пиринският наставник Милен Радуканов проплака срещу въпросния съдия при последната им среща в края на октомври, когато удари здраво рамо на „Ботев“ за победата с 2:1 в Благоевград. След триточковия гол на Стивън Петков от засада четвърт час преди края видинският спец изригна: „Стига гаври, оставете ни да играем футбол. Само преди месец под свирката на Драганов белите измъкнаха 1:0 на гости на „Дунав“. В началото на сезона пиринци взеха точка насред Разград срещу „Лудогорец“, но още им горчи от фалшивата дузпа, която реферът от морската ни столица отсъди за домакините за театралното падане в пеналта на Марселиньо в края на първото полувреме. За късмет късният изравнителен гол на Станислав Костов тогава не даде време за втори варненски подарък към шампионите. Зад вратите в дома на орлетата също се очаква да бъде интересно с назначението за допълнителни асистенти на красавицата Християна Гутева и на сина на легендата на „Беласица“ Лозан Тренчев – Станимир.

След перфектното съдийство на турнирното вечно дерби ЦСКА-“Левски“ в сряда международникът от Петрич Ивайло Стоянов повежда смесена бригада от земляци към Пловдив за мача на „Локомотив“ и „Етър“ в неделя вечер. По тъча ще помагат симитличанинът Велислав Миленков и санданчанинът Мирослав Максимов. Голямото дерби в първата шестица между „Левски“ и „Лудогорец“ е поверено на Никола Попов.