HP-p1-728×90 Refan

Пирин започна с равенство срещу Струмска слава

Пирин (Благоевград) направи равенство в първата си контрола от предсезонната подготовка. “Орлетата” завършиха 2:2 със Струмска слава (Радомир). Срещата се проведе на базата на благоевградчани в с. Рилци. През първото полувреме Милен Радуканов заложи почти изцяло на юноши на Пирин, докато през втората част пусна по-опитните футболисти.

След половин часгра, гостите можеха да поведат, но удар на Иво Стоянов срещна гредата. Все пак тимът от Радомир излезе напред в резултата, след автогол на Божинов.

В 66-ата минута Стоян Георгиев удвои аванса на Струмска слава. Сандев от Пирин пък получи червен картон, след като изрази бурни претенции за немаркирано нарушение при попадението.

Все пак “орлетата” успяха да изравнят. Първо Станислав костов намали в 78-ата минута, след като засече пас на Даниел Младенов. 2 минути по-късно пък самият Младенов реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Башлиев.novsport