“Пирин” и “Марек” паднаха с 0:13 от сърби и евреи на международния турнир в Благоевград

Футболните надежди на “Пирин” и “Марек” загубиха с общ резултат 0:13 вчерашните си мачове от V”” международен турнир “Купите на община Благоевград”. Отборите от Югозапада откриха без големи очаквания сутрешната сесия от 9.00 ч. на терените в с. Рилци срещу чуждестранните гости, но над дузината безответни голове дойдоха в повече за наставниците им. Възпитаниците на треньора Илия Христов, който даде почивка на четирима от титулярите, стигнали ден по-рано до 0:0 със “Славия” при родените през 2004 г., удържаха “Войводина” /Сър/ до средата на първата част. Малко по-късно обаче натискът на сърбите доведе до връщане към малкия пеналт и вратарска грешка, която бе наказана – 0:1. След лековатото попадение постепенно гардът на домакините падна, а смените на почивката не стигнаха дори за почетен гол – 0:5.
На съседното игрище дупничани изглеждаха смутени още с нареждането в центъра до снажните им опоненти от “Апоел” /Изр/ в потока на набор 2005. Техният предводител – ексорлето Светослав Георгиев, пък не успя да събере най-добрите си изпълнители, заради включването на пожар в проявата след отказването на румънския “Тампа” /Брашов/. Така марекчани инкасираха поражение с 0:8. Те стояха доста по-добре на старта в турнира, когато отстъпиха с 1:4 на “Септември” /Сф/.
Днес двете домакински формации играят паралелно в благоевградското село от 18.40 ч. с гарнитури на “Цървена звезда” /Сър/. Реален шанс за атака на първото място в групата имат по-малките пиринци, които вече натрупаха 4 точки под ръководството на Георги Забунов. Също днес в с. Рилци, но от 10.30 ч., “Марек” среща “Хебър”.