„Пирин Лейдис“ нанесе четириголов удар под тепетата и подгони челната тройка

Отборът на „Пирин Лейдис нанесе четириголов удар под тепетата в женското футболно първенство и подгони челната тройка. Успехът с 4:2 срещу „Енко“ и пораженията на „Етър“ и „Локомотив“ /СтЗ/ доближиха благоевградските момичета до заралийки и болярките, срещу които им предстои директен сблъсък след пренасрочването на отложения двубой отпреди няколко кръга. Победата е трета в последните 4 мача за избраничките на тандема Изабел Баракова-Борислав Ганчев, които вдигнаха бързо тима след освобождаването на титулярния наставник Стийв Хамилтън. Емили Дамянова осигури солиден аванс на гостенките с два бързи гола в началото – единия с глава в 6-та мин., другия много скоро след подновяването на играта от центъра с изстрел от упор след рикошет на топката в гредата, нацелена от Антонина Шопска. Младата Ивана Тодорова придаде класическо изражение на резултата в 28-та мин., до почивката пловдивчанки все пак смогнаха да върнат едно попадение с автор Ралица Витекова, но нямаха аргументи да върнат интригата в неравностойния двубой. В 80-та мин. Шопска се реабилитира за пропуснатия шанс през първото полувреме, малко преди края голмайсторката за домакините се разписа още веднъж за протокола. В предстоящия уикенд в последния регулярен есенен кръг пиринки приемат другия пловдивски тим „Пълдин“, който е на опашката в таблицата със скромния актив от 3 т.

С девет безответни гола срещу „Янтра“ среднякът „Риал“ приключи с домакинствата си за полусезона преди предизвестената визита в столицата срещу хегемона НСА.

„ЕНКО“: Тихова, В. Аржинова, Витекова, Иванова, Н.Аржинова, Кирова, Н.Атанасова, Милева, Такучева, А. Атанасова, Митова.

„ПИРИН ЛЕЙДИС“: Караколева, Е. Иванова, Самарджийска, Минчева, Джалева, Качулска, Шопска, Бирова (75-Христова), Ръсина, Тодорова (77-Андрейчева), Дамянова (84-Данаилова). Резерви: Кюри, Юзекчиева, Крълева, Стойкова, Янева.