„Пирин Лейдис“ разби „Левски“ с хеттрик на А. Шопска, получи приятелско рамо от ковачевки

„Пирин Лейдис“ останаха в играта за бронзовите медали в женското футболно първенство с разгром 4:1 срещу аутсайдера „Левски“ /Чепинци/. Хетрик за убедителния успех заби деветката на благоевградчанки Антонина Шопска, която се разписа в 9-та, 58-та и 61-та мин. Един гол добави четвърт час преди края Даяна Грозданова, за гостенките почетно вкара в 89-та мин. Гергана Петкова. Двубоя дълго ще помни младата надежда на домакините Катерина-Мария Равначка, която дебютира за първия отбор на 13 г., а от началото на настоящата кампания играе за 17-ките в зелено-бяло. За момичетата на тандема Изабел Баракова-Борислав Ганчев победата е пета поредна във всички надпревари.

Пиринки получиха през уикенда приятелско рамо от тима на „Риал“ /Ковачевци/, който попари надеждите за място в топ 3 на „Етър“ с 2:2 на своя стадион „Димитровец“. Мачът премина през драматични перипетии и за двата отбора. Начало на трилъра постави капитанката на домакините Алисия Велинова с гола си в 37-та мин. Малко след почивката Велизара Владимирова изравни, а  в 64-та мин. болярките изведе напред ковачевката Даниела Савова, която порази собствената си мрежа. До подялбата на точките се стигна с точния удар в 83-та мин. на Ива Христанова.