„Пирин” /Рз/ взе своето срещу съименниците от Г. Делчев, победителите отнесоха критиките, победените – похвалите

„Пирин“ (Рз) победи с 2:0 съименниците си от Гоце Делчев при официалното представяне на отбора преди старта на сезона в Трета лига идната седмица. Двата отбора влязоха в мача от коренно противоположни позиции – като представители на две различни футболни дивизии и от гледна точка на подготовката. Докато за домакините това бе последна проверка, за гостите това е първа среща от подготовката. Наставниците на съперниците също бяха на двата полюса след спаринга.

„Изиграхме един от най-слабите ни мачове в този предсезонен цикъл. Може би се дължи на известна доза подценяване, но се видя, че подобна аристократичност може да се окаже пагубна. Не можем да допускаме подобна игра през първенството“, коментира старши треньорът на разложани Христо Джоджов.

„Отборът игра добре, много съм доволен, особено от първото полувреме. Изпуснахме няколко положения. Има бъдеще нашият млад отбор, който вярвам, че ще опровергае всички, които ни отписват. Вратарите направиха добри неща, показаха, че имат място в състава”, каза вр.и.д. треньорът на неврокопчани Виктор Шишков.

През първата част гоцеделчевци, които са само на 4 дни тренировки, изненадаха противника със стройна игра и опасни контри. В 23-та мин. Исмет Пачеджиев излезе сам срещу Абди Абдиков, но не успя да отбележи. Последваха пропуски отсреща на Марио Димитров и Иван Кирев. В крайна сметка разложани взеха своето в 45-та мин., когато   Димитър Мавродиев с глава наказа родния си клуб.

След почивката гостите обстрелваха опасно вратата от средна дистанция, но постепенно отпаднаха физически. Бизнесменът Красимир Главчев също се появи в игра, а вратарят Тефик Абдулов буквално отчая нападателите. Той бе безпомощен само в 63-та мин., когато Благой Родов от дузпа отбеляза първото си попадение от близо 3 г.

„ПИРИН“ (Разлог): Абдиков, Мавродиев, Пишев, Стойнев, Бачовски, Маркес, Ловков, Шапкаров, Варсанов, Ив Кирев, М. Димитров (Здр. Иванов, Родов, Каракашев, Кандев, Падарев, Лефтеров, Балтов, Ал. Георгиев, Валентинов, Барони).

„ПИРИН“(ГД): Сариев, Ханджийски, Боянчев, Пачеджиев, Дерменджиев, Т. Симеонов, Чаушев, Иса, Вранчев, Терзиев, Кюмурджиев (Абдулов, Главчев, Кирчев, Тангълов, Жингов, Жуглев).