„Пирин“ /Рз/ навакса два гейма срещу осакатен „Левски“, топ реализатор блесна с футболни умения

Волейболният „Пирин“ /Рз/ навакса два гейма изоставане срещу „Левски“, но се пречупи в тайбрека за третата си поредна загуба в суперлигата с 2:3 /22:25, 21:25, 25:20, 25:21, 11:15/. Разложани прибавиха точка към досегашния си актив, но по-слабите показатели в баланса победи-поражения ги държи вън от топ 8 за излаз в директните елиминации за титлата след редовния сезон. Вятърът на промяната в класирането обаче може да задуха още в края на настоящата седмица предвид лесната програма на тима от планинското градче, който приема аутсайдера „Раковски“, и очертаващите се тежки домакинства на основните конкуренти за челната осмица. Между двата противоположни полюса се люшкаха коментарите след драмата в столицата на наставника Благовест Катранджиев.

„По-голямо е разочарованието след този мач, защото бяхме близо до успеха, но загубихме. След това идва задоволството, защото показахме в два гейма добра игра срещу класен противник с качествени състезатели, които играят на високо ниво. В този двубой направихме много индивидуални грешки, които повлияха противникът да натрупа солиден аванс. След това в третата и четвъртата част намалихме грешките, увеличихме силата на нашия начален удар и резултатът беше друг. За съжаление в тайбрека играхме под напрежение и отново грешахме повече. Винаги загубата тежи, но се надявам следващите мачове да са с по-различен изход. Има задължителни двубои, които трябва да вземем, за да участваме на плейофите“, заяви предводителят на пиринци, които не можаха да се възползват от сериозните кадрови проблеми, налегнали сините.

Старшията Николай Желязков и титулярният център Светослав Гоцев пипнаха грипен вирус в дните преди срещата, травми извадиха от групата Симеон Николов, Александър Къндев и Кристиан Титрийски, но останалите им съотборници успяха да се съберат след шокиращото изравняване и да стигнат до победата. По-голямата прецизност в решаващи моменти се оказа ключова за успеха на столичани, които превъзхождаха в резултатните атаки с 66:61, на блокада с 10:6, на директни точки от сервис 3:1 и допуснаха с по-малко непредизвикани грешки 30:33. 19-годишният диагонал Венислав Антов записа 22 т., с година по-големият Владимир Гърков добави 20 и взе приза за МВП. В отсрещното поле страхотните 29 т. наниза Мариян Наков, който при едно от разиграванията блесна и с футболни умения, за да отрази домакинско нападение, след което с безпощаден удар преодоля синия блок.

ЛЕВСКИ”: Стоил Палев-1, Венислав Антов-22, Алехандро Торо-12, Владимир Гърков-20, Костадин Козелов-6, Майкон Морейра-11, Владислав Иванов-либеро (Преслав Петков-1, Дамян Колев-либеро, Николай Стефанов).
ПИРИН” /РЗ/: Николай Манчев-2, Мариян Наков-27, Кристиян Алексов-17, Радослав Попов-13, Костадин Гаджанов-6, Стелиян Делибосов-9, Дафин Коцаков-либеро (Томислав Русев, Кристиян Сланчев-либеро, Мартин Дурев-либеро).