„Пирин“ (Рз) с втора загуба в проверките

„Пирин“ (Рз) инкасира поражение и във втората си лятна контрола. След като по-рано миналата седмица загуби от „Септември“ (Сим) с 0:3, през уикенда претърпя крушение и срещу „Ботев“ (Ихт) с 0:1. Двубоят се игра на стадиона в Разлог, а домакините могат да съжаляват, че не отбелязаха поне един гол, защото създадоха няколко чисти положения. Тимът на наставника Христо Джоджов показа доста по-добър футбол от тази със „Септември“ (Сим), но повтори стара слабост – неумение да реализира създадените ситуации. За тима силни минути изиграха новите попълнения Георги Цеклеов и Кирил Трохаров.

Пиринци първи можеха да открият чрез Георги Фикийн, но ихтиманският вратар спаси удара му в 12-та мин. Малко след това Мирослав Бурдин се намеси отлично след шут на съперник. В 19-та мин. Цветан Варсанов показа, че си възвръща формата след дългото лечение на травма и негов шут мина близо до целта. Николай Хаджиниколов стреля от фал в 32-та мин., но отново вратарят бе на мястото си.

През втората част двамата треньори постепенно подмениха съставите си. В 56-та мин. Хаджиниколов шутира опасно от далеч, а в 69-та мин. Фикийн с глава постави на изпитание стража на „Ботев“. В 85-та мин. бе отсъдена дузпа за гостите и юношата на ЦСКА Владимир Бахъров реализира от бялата точка.

„Показахме, че сме си взели бележка от грешките в предишната ни контрола. Предстои ни още работа за отстраняване на хроничната слабост пред гола. Ще се стремим да решим този проблем до края на подготовката, която продължава тази седмица с двуразови тренировки. Доволен съм от желанието на младите в тренировките и в приятелските срещи. Показват амбиция да се докажат“, коментира Хр. Джоджов.

„ПИРИН“ (РЗ): Бурдин, Топузов, Мавродиев, Друнчилов, Цеклеов, Лефтеров, Падарев, Варсанов, Фикийн, Димиров, Хаджиниколов (Атанасов, Стоев, Кехайов, Трохаров, Георгиев, Заваринов, Тодоров, Будин, Шапкаров, Кенанов).