„Пирин“ /Рз/ хвърли бомбата с бой по фаворита за титлата, спря черна серия от 3 поредни поражения

„Пирин“ /Рз/ хвърли бомбата в последния мач от кръга във волейболната суперлига с домакински бой по фаворита за титлата „Хебър“ с 3:1 /25:23, 25:23, 16:25, 25:23/. Пред пълните трибуни на своята зала „Септември“ хората на Мирослав Живков сложиха край на черната серия от три поредни поражения във всички надпревара – от „Левски“ и „Марек“ за първенство и от стоящия едно ниво по-надолу „Ботев“ /Луковит/ за купата, всичките с дублиране на резултата с обратен знак срещу пазарджиклии. Четвъртата победа в изминалите 10 мача върна разложани в челната осмица, даваща излаз за шампионските плейофи след редовния сезон, каквато е целта максимум пред отбора с оглед на кадровия потенциал. От провала на хебърци се възползва актуалният първенец „Нефтохимик“, за да се настани еднолично на върха в класирането. В двучасовата битка пиринци отстъпиха инициативата само в третия гейм, който противниците затвориха в своя полза с голяма разлика. В другите три части обаче високомерието им беше наказано от надъханите до краен предел домакини, подпомогнати от верните си фенове. Най-полезен в редиците на победителите стана Йордан Желязков с 21 т. /2 блока, 2 аса/. Костадин Гаджанов добави 13 т. и се отличи с 82 процента ефективност в атака.

„ПИРИН“ /РЗ/: Манчев-3, Желязков-21, Гаджанов-13, П. Петров-12, Елчинов-11, Чалъков-4, Колев-либеро /М. Димитров-1, Копанаров, Т. Димитров, Телкийски, Коцаков-либеро/.

„ХЕБЪР“: Г. Братоев-4, Ляфтов-17, Рагин-10, Къртев-5, Алексиев-4, Гънтър-2, Каракашев-либеро /Байрев-24, Ал. Симеонов-4, Чавдаров-1, Ненчев-1, М. Симеонов, Агонцев/.