Пиронкова с нова победа, на крачка е от „Уимбълдън”

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за третия решителен кръг на квалификаците на „Уимбълдън“.

Българката разгроми представителката на домакините Нейкта Бейнс с 6:1, 6:2 за 54 минути, пише Gong.bg.

33-годишната пловдивчанка продължи силното си представяне в пресявките, в които загуби общо само четири гейма в първите си два мача.

С успеха днес българката си осигури 25500 лири и 30 точки за световната ранглиста, в която заема 103-ото място в момента.

За влизане в основната схема Пиронкова, полуфиналистка на Уимбълдън през 2010 година, ще играе срещу Ана Конюх (Хърватия) или Варвара Флинк (Русия).

Друга българка Елица Костова отпадна във втория кръг на квалификациите след поражение от китайката Синю Ван с 1:6, 2:6. Костова все пак заратоби 15500 лири и 20 точки за световната ранглиста.