Плувна надежда на „Пирин“ с 5 титли от 5 възможни, 6 медала за „GD Sport” на държавното в Сандански

Плувната надежда на „Пирин“ Димитър Докузов спечели 5 титли от 5 възможни на държавното лично отборно първенство за деца до 12 г. в Сандански. Той триумфира на 50 и 100 метра бътерфлай и 50, 100 и 200 м свободен стил. В щафетата на 4х 100 м св. стил пиринци спечелиха сребърни медали, а успеха изковаха Антон Марков, Божидар Десподски, Борис Станински и Димитър Докузов. В съчетаната щафета на 4х100 м втори са Антон Марков, Мартин Зашев, Димитър Докузов и Божидар Десподски. Отличното представяне на благоевградчани ги изстреля на второ място в отборното класиране при момчетата.

Съчетаната щафета на пиринци секунди след награждаването

С купата за второ място в отборното

Другият клуб от областния център на Пиринско – „GD Sport”, заслужи 2 сребърни и 4 бронзови медала. Мария Павлова се пребори за сребро на 200 съчетано и бронз на 100 гръб. Петра Захариева, която уверено върви по стъпките на по-голямата си сестра и многократна държавна шампионка Калина Захариева, е втора и трета съответно на 200 и 400 св. стил. Петър Шопов се окичи с бронз на 50 гръб, трета е и щафетата на 4х100 м св. стил, съставена от Петра Захариева, Мария Бельова, Симона Стоилкова и Мария Павлова.

В проявата се включиха 350 състезатели на 50 клуба.