Победа и равен за елитните формации на „Пирин“, синът на бившата зам. кметица Хр. Шопова и ексорлето П. Шопов – Георги, вкарва дузпа

Победа и равен срещу „Славия“ е активът на две от елитните формации от Академията на „Пирин“ през отминалия уикенд. 17-ките удариха талантите на най-стария столичен клуб с 2:1 и ги изпревариха в борбата за 4-то място в класирането. Новоизлюпеният национал до 16 г. Монир Ал Бадарин се разписа от съблекалните, преди да са изтекли 60 секунди след началото. Лятното попълнение на младите орлета се отчете с две попадения и в междинния кръг миналата седмица за успеха с 5:3 срещу „Левски Спартак“. В средата на първото полувреме белите от Овча купел върна в мача Георги Шопов. Синът на бившата зам-кметица на Благоевград Христина Шопова и на ексорлето от Банско Петър Шопов вкара от дузпа. Превъзходството на домакините през второто полувреме материализира капитанът Радослав Чергарски, а гредите при изстрелите на резервите Лазар Еринин и Йордан Желев спасиха съперника от по-изразително поражение. След двуседмичната пауза на пиринци предстои най-трудният тест – гостуване на „Левски“. Сините са абсолютният фаворит за титлата с пълен актив от 18 т. дотук и внушителната голова разлика 44:1.

Формацията U15 пропиля комфортен аванс за 2:2 срещу славистите. Мартин Ганчев и Христослав Ячев осигуриха преднината до почивката. След нея обаче гостите се добраха до хикса не без съдействието на пернишкия рефер Мартин Спасов, който при изравнителния гол първо отсъди фаул срещу вратаря Станислав Иванов, но изведнъж промени решението си и посочи центъра. Точката все пак позволи на благоевградчани да запазят мястото си в топ 3.

„ПИРИН“ /17/: Василев, Чергарски, Господинов, Петков, Тодоров, Т. Георгиев, Давчев, Тумбев, Русинов, Радев, М. Бадарин. Резерви: Еринин, Желев, Арнаудов, Караколев, Костов, Нейчев, Ставрев.

„ПИРИН“ /15/: Ст. Иванов, Ласков, Кишишев, Секулски, Дамбов, В. Димитров, Василев, Георгьовски, Ганчев, Педински, Ячев. Резерви: К. Иванов-вр., Кландов, Александров, Филипов, Лазов, Ангелов, Михайлов.