Почина легендата на „Миньор” /Пк/ Г. Йорданов-Ярето, вкарал 4 гола за 17 минути на „Славия през 1976 г.

На 73-годишна възраст си отиде легендата на „Миньор“ Георги Йорданов-Ярето – един от емблематичните футоблни нападатели във вековната история на пернишкия футболен клуб. Поклонението е в 10:30 ч. в зала “Панорама” днес /11.07.2020 г./.

Родом от Перник, Георги Йорданов е възпитаник на детско-юношеската школа на „Миньор”. Дебютира за първия отбор на 18 октомври 1964 г. в домакински мач от Южната „Б“ група срещу „Орлин” (Пирдоп). В два последователни сезона става голмайстор на втория ешелон – през 1964/65 с 18 гола и през 1965/66 с 19 гола.
Йорданов играе за „чуковете“ до 1980 г., когато слага край на кариерата си на 33-годишна възраст. За клуба той записва общо 243 мача с 69 гола в елита и 181 мача с 83 гола във втория ешелон. През пролетта на 1976 г. става първият пернишки футболист, който отбелязва 4 попадения в един мач от „А“ група. Вкарва всичките голове за 17 минути при победа с 4:1 срещу „Славия” (София).