Refan-728×90-July-2019

Първомайските вълци дадоха служебно мача на Митиново, спестяват за глобата от БФС – Благоевград

Уикендът в зона „Струма 2“ се оказа най-лесен за водача „Подгорец“ /Коларово/ и подгласника му „Светкавица“ /Митиново/, които спечелиха мачовете си служебно с 3:0. Коларовци взеха административна победа срещу напусналия първенството „Огражденец“ /Кърналово/, а мълниите – от „Огражден-Първомай 1955“. Лишеният от 4 домакинства отбор на първомайските вълци реши да спести обичайните разходи около двубоя и по този начин да акумулира средства за покриване на финансовата санкция, наложена на клуба от Дисциплинарната комисия към Областния съвет на БФС – Благоевград заради ексцесиите в сблъсъка с „Ураган“ /Михнево/ преди няколко кръга.

Двата тима все пак си направиха спаринг на терена в с. Първомай, завършил 2:0 за гостите. На два пъти първомайци нацелиха гредите зад вратаря Васил Стоянджиков, спасил и дузпа в контролата. Третият в таблицата „Калабак“ /Самуилово/ изненадващо загуби у дома от „Граничар“ /Кулата/ с 0:2. След нулева първа част Димитър Панчев откри от дузпа в 57-та мин., кметът на с. Марино поле Стефан Дюлгеров успокои граничарите с попадението си в 73-та мин. „Струма“ /Марикостиново/ загуби визитата си в Кавракирово с 0:1. Голът за “Вихър” отбеляза през втората част Мартин Бояджиев. Най-убедителни в този кръг бяха ураганите от с. Михнево, които победиха с 4:0 гостуващия тим на „Локомотив“ /Генерал Тодоров/. Васил Стоев откри в 14-та мин., а Димитър Масларов удвои в 31-та мин. След час игра В. Стоев вкара за 3:0, Димитър Такев оформи крайния резултат в 78-та мин. Удари на Христо Касареев от домакините на 2 пъти срещнаха гредите. “Стрела” /Петрич/ домакинстваше на терена на условните си гости от „Беласица 08“ в с. Беласица и загуби с 1:4. Владислав Петров /22/ откри за „Бела 08“, Иван Михайлов изравни от дузпа в 47-та мин. Четвърт час преди края Илия Ризов пак от дузпа бе точен за 2:1, в заключителните минути Георги Джелев /85/ и Владислав Петров /89/ оформиха победата на тима на Марчо Мазнейков.