Първомай разгроми Ново Делчево в спаринг у дома

Петодивизионните „Огражден Първомай 1955“ и „Изтребител“ /Ново Делчево/ си организираха контрола на стадиона в с. Първомай, спечелена със 7:1 от домакините. Малко след началото на проверката новоделчевци поведоха, а при центриране на Атанас Пановски по-късно футболист на „Изтребител“ си вкара автогол и резултатът бе изравнен. Пановски се разписа за обрата, минути по-късно точен бе Георги Николов, а малко преди почивката отново Ат. Пановски вкара за 4:1.

През втората част първомайци продължиха да бъдат по-активни, като игровото им превъзходство получи изражение чрез нови 3 попадения, отбелязани от Стефан Назъров, Любослав Вангелов и Борис Янаков. Домакините, за които след контузии се завърнаха капитанът Илиян Кочев и екскомитата Стефан Назъров, изиграха мача без голямата си звезда Мариян Вангелов. 15-годишният талант, обявен за футболист номер 1 на Първомай за миналата година, от няколко дни се присъедини към набор 2003 на ОФК „Пирин“ и вече се готви при треньора Радослав Митревски.

Спарингът бе част от подготовката на двата тима за участие във втория дял на първенствата, които се подновяват през първия уикенд на март. „Огражден Първомай 1955“ е 4-и след есенните мачове в зона „Струма 2“, а „Изтребител“ е 7-ми в „Струма 1“.