Резерва остави 19-ките на орлетата с човек по-малко срещу челник, треньорът В. Петров призна: Паднахме заслужено

Юношите на орлетата в елитната група до 19 г. допуснаха пето поражение в кампанията и все още чакат първата си победа, след като единствената им дотук бе отнета заради фалита на „Марек“. Младите пиринци отстъпиха в домакинството си на челника „Берое“ с 0:2, а треньорът Васил Петров призна: „Паднахме заслужено, съперникът пропусна да ни вкара поне пет гола“. Влезлият на смяна на почивката Иван Стоев остави благоевградчани с човек по-малко в средата на второто полувреме, когато си заработи червен картон с грубо влизане отзад. Най-чистото положение за зелено-белите се откри пред Петър Кепов, но изстрелът му с глава мина покрай целта. Скоро след това Иван Георгиев даде преднина на заралии, а втория гол в мрежата на Християн Митов вкара в самия край Николай Йорджев. С едва 1 т. актив „Пирин“ се задържа над чертата благодарение на трагичните резултати на „Верея“ и оттеглянето от първенството на дупничани, докато беройци с 16-те си точки делят 1-3-то място с  „Черно море“ и „Левски“.

„ПИРИН“ /19/: Митов, Славков, П. Топузов, Иванов /46-Стоев/, Цеклеов, Стойчев /80-Анастасов/, Кепов /60-Малашевски/, Якимов, Либяховски, Георгиев /85-Д. Топузов/, Тасев.