HP-p1-728×90 Refan

Рулетката на дузпите прати дамите футболистки от “Спортика” в топ 4 за купата, полева сложи ръкавиците, титулярката влиза на пожар на куц крак

Рулетката на дузпите прати женския “Спортика” в топ 4 за футболната купа на България. Благоевградските момичета отстраниха на четвъртфиналите вицешампионките от “ЛП Суперспорт”, след като в редовното време двата отбора потретиха резултата 2:2 от сблъсъците си в първенството през сезона, а при изпълненията от бялата точка показаха по-здрави нерви. Контузията в глезена на единствената вратарка Милена Караколева наложи ръкавиците да сложи полузащитничката Силвия Джалева, която направи няколко отлични спасявания, въпреки че никога не бе заставала в рамката преди това. В последната минута на двубоя наставникът Радослав Креснички пусна контузената титулярка да пази при 11-метровите наказателни удари и петричката тийнейджърка, макар и на куц крак, успя да отрази една от дузпите, което се оказа решаващо за победата. Друг от печелившите треньорски ходове бе изтеглянето в предни позиции след почивката на бранителката Веселина Махлелиева, която съотборничките й на галено наричат Серхио Рамос. Абсолвентката в ЮЗУ “Неофит Рилски” вкара в 60-та мин. гола, с който благоевградчанки наваксаха изоставането си от края на първото полувреме. Студен душ заля дома на орлетата стадион “Христо Ботев” в 81-та мин., когато софиянки отново взеха предимство. В 86-та мин. обаче капитанката Вероника Гоцева-Меси с нокаутиращ шут от фаул отне усмивките на съперничките. Лидерката на домакините не сгреши и от 11-те метра, както и Яна Йорданова, Здравка Парапунова и Веселина Махлелиева, която заби последния пирон в ковчега на “ЛП Суперспорт”. Единственият пропуск на Кристин Качулска не се оказа фатален след удара в гредата при първата дузпа на гостенките и спасяването на Караколева при четвъртата. На полуфиналното стъпало идната сряда “Спортика” гостува на победителя в двойката “Риал”-“Севлиево лейдис”, отбори, които всеки от участниците си пожелаваше на жребия.
“СПОРТИКА”: Джалева