Санданските волейболисти обърнаха зрелищно “Локомотив”

Отборът на “Медиус волей” постигна зрелищен обрат срещу “Локомотив” /Ч. бряг/ и изтръгна победата с 3:2 /13:25, 23:25, 25:23, 25:17, 15:10/ в Сандански. Двубоят от група “А” на третия ни ешелон започна кошмарно за домакините, които едва преминаха границата от 10 точки в първия гейм. Използвайки набраната инерция, гостите успяха да се наложат и в следващата част, макар и доста по-трудно. Водени от играещия си наставник Станислав Николов, санданчани показаха характер и постепенно овладяха инициативата, затваряйки изключително важния трети гейм. В четвъртия те се справиха далеч по-убедително и взеха своеобразен реванш за тежкия удар в откриващата част. Подкрепяни мощно от местната публика, волейболистите на “Медиус” се разправиха със съперника в тайбрека и заслужиха 2 пункта за успеха, а железничарите трябваше да се задоволят с 1 т. В събота на тима от Сандански предстои тежко гостуване в Козлодуй.
“МЕДИУС”: Николов, Василев, Чеперков, Даракчиев, Димов, Хаджиев /Стойков, Станоев, Стоянов, Славчев/.