Санданчани и петричани набират скорост в ниските гръцки дивизии

Вторият кръг от 4-та гръцка дивизия предложи дерби между тимове, в които се подвизават българи. “Дигенис” /Ано Порой/ падна с 1:3 навън от фаворита “Етникос” /Сидирокастро/, като вратарят Богомил Дюлгеров инкасира първи попадения в мрежата си, откакто се премести от Керкини в Ано Порой. За сините цяла мач записа и Радослав Бегогов, докато третият нашенец Атанас Атанасов се контузи на загрявката, отпадна от стартовия състав и остана до края на резервната скамейка. За победителите през втората част в игра се появи обичайният им голмайстор Младен Малечканов, който този път не успя да се разпише. Преди това за 3:0 вкараха Михалидис /12/, Константинидис /42/ и Дземперидис /59/, а крайния резултат от дузпа оформи Пападопулос в 63-та мин. Първа точка в кампанията записа “Олимпиакос” /Родополи/, който ремизира 1:1 у дома с “Литотопос”. Санданчаните Георги Латровалиев и Цветолюб Чолтеев играха без смяна в двубоя, който след много пропуски от двете страни отиваше към 0:0. В 87-та мин. Зовликас все пак откри за гостите и докато те очакваха последния съдийски сигнал, в 93-та мин. Карасавидис подели точките. Втори пореден успех ден по-рано и дивизия по-надолу записа “Анагенизи” /Нео Петрици/, който от този сезон се подсили с петричкия футболист Георги Киров, отново играл на ниво в ариергарда. Формацията от най-близкото до България гръцко село би 1:0 “Акрита” /Капнофито/ с гол на Гадос в 40-та мин. Така черно-белите остават част от триото, окупирало върха на класирането с пълен комплект от 6 т.