Сблъсъкът Фийни-Лаптопа завърши в полза на „Пирин”

Сблъсъкът между Уорън Фийни и Костадин Ангелов-Лаптопа завърши в полза на „Пирин”, който надви „Янтра” с 2:0 вчера на стадион „Христо Ботев” в Габрово и пак, както и седмица по-рано, оглави еднолично класирането поне за 24 ч. От групата на благоевградчани изпадна един от новите – Венцислав Бенгюзов. Попадението на Орлин Старокин в драмата срещу „Хебър” не му спечели титулярно място, въпреки здравословните проблеми в последните дни на Конър Хендерсън.

В първия мач от наказанието на Николай Бодуров с лентата изведе гостите Станислав Манолев, който се отчете с гол скоро след началото. Късметът покри пиринци на два пъти в рамките на 17-та мин. Първо Християн Кожухаров нацели напречната греда с далечен прехвърлящ удар над излезлия няколко метра пред рамката Петър Петров. В последвалата атака Преслав Йорданов засече от упор в десния страничен стълб остро центриране успоредно на голлинията на Спас Георгиев, но дебнещият наблизо Манолев беше точен при добавката. Второто реално положение за полувремето отново се откри пред водещия стрелец на орлетата и на Втора лига в 30-та мин., когато стреля в тялото на вратаря, изведен непокрит срещу него.

Домакините започнаха нахъсани втората част, на което „Пирин” отговори с опит на Антон Карачанаков да счупи лявата греда с фирмения си шут по диагонала в обратния ъгъл. Карата се поправи в 73-та мин. след режеща контра, при която подмина като сточна гара Костадин Гаджалов и с безупречен фалц покрай вратаря удвои разликата. Габровци не се отказаха да търсят гола и бяха близо да върнат интригата в 89-та мин., но Петър Казаков улучи гредата, а секунди преди четвъртият съдия да вдигне табелката с добавеното време, Петър Петров със самоотвержена изява осигури спокойно доиграване на добавените три минути от гостуващия тим.

„ЯНТРА”: Гошев, Върбанов /81-Писаров/, Гаджалов, Тенев, Хр. Митев, Т. Иванов, Казаков, Мичев /69-К. Иванов/, Видев /69-Ст. Иванов/, Хр. Кожухаров, Петков.

„ПИРИН”: П. Петров, Исуф, Дюлгеров, Попев, Ст. Николов, Хендерсън /67-Старокин/, Сп. Георгиев /82-Гущеров/, Станоев /85-Бастунов/, Пр. Йорданов /85-Гощелиани/ , Манолев, Карачанаков.