„Септември“ (Сим) изпусна дубъла на авиаторите в шестата си контрола

Футболният отбор на „Септември“ (Сим) изпусна да победи дублиращия тим на ЦСКА 1948 в шестата си лятна контрола. Спарингът завърши 1:1 на стадион „Арена Симитли“. Домакините създадоха повече опасности пред вратата на столичани, ала все нещо не им достигаше в завършващата фаза. В 27-та мин. капитанът на симитличани Тодор Траянов бе спрян непозволено в наказателното поле и благоевградският рефер Геро Писков свири дузпа. Щатният изпълнител Даниел Гогов не трепна от бялата точка и изведе своите напред в резултата.

След почивката Йоан Петров пропусна да удвои, добра възможност имаше и Кристиян Михайлов, а хубаво центриране на Ахмед Адемов-Пато не бе оползотворено от неговите съекипници. Авиаторите, които на практика изкараха мача без голово положение, изравниха в 68-та мин. Тогава младият страж Любомир Георгиев се размина с вдигната отляво топка и Мариан Димитров опъна мрежата на празна врата. В последната минута Кр. Михайлов намери добре Китан Василев, но опитният нападател уцели вратаря на червените от 2 метра. За дубъла на ЦСКА 1948 играха бившите състезатели на „Септември“ (Сим) Владимир Гогов и Борислав Вакадинов, както и разложкото крило Ангел Бастунов. Последната проверка за избраниците на старши треньора Спас Стоименов е в сряда вечерта с „Пирин“ (ГД) в Симитли.

„СЕПТЕМВРИ“: Ф. Димитров, Кр. Николов, Мунин, Косов, Кр. Михайлов, Ем. Петров, Траянов, Младенов, Д. Гогов, В. Божинов, Любомиров (Л. Георгиев, Й. Петров, Замфиров, Ушагелов, Василев, Марковски, Митев, Адемов).