Симитличани завъртяха престижен хикс на 11-ия в Русия в мач с 2 дузпи

Футболният отбор на „Септември“ (Сим) завъртя престижен хикс 1:1 с „Химки“ във втората си контрола от лагера в Турция вчера. Първата проверка избраниците на наставника Антон Бачев загубиха от ЦСКА с 0:3 три дни по-рано в Алания. 11-ият в руския елит поведе с гол на Павел Могильовец от дузпа в 23-та мин. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивката. Новото попълнение на симитличани Даниел Гогов, който се превръща в щатен изпълнител на статичните положения за 7-ия в родната Втора лига, изравни 10 минути преди края също от 11-метров наказателен удар. Благоприятната развръзка с класния опонент и показаното на терена предизвика задоволство в клубното ръководство и треньорския щаб на септемврийци. Утре те сверяват часовник с дублиращия тим на „Локомотив“ (Москва), а в събота потеглят отбратно за България.

“СЕПТЕМВРИ“ (СИМ): Ф. Димитров, Карадачки, Мунин, Вакадинов, Стоилков, Траянов, Й. Петров, Василев, Лулейски, Грозданов, Кр. Михайлов (Велковски, Косов, Кр. Николов, Мутавджийски, Младенов, Ем. Петров, Д. Гогов, К. Николов, Карапетров, Ив. Михайлов, Георгиев).