Симитличани пометоха „Рилецо“ за 22 минути след бурята в Самоков

Футболният отбор на „Септември“ /Сим/ помете „Рилски спортист“ след бурята в Самоков и спечели втората си лятна контрола с 3:2. 22-мата на терена бяха охладени от силния дъжд 5 минути преди първия съдийски сигнал. Продължи да вали по-леко почти целия мач, но вече при далеч по-нормални условия за игра избраниците на наставника Спас Стоименов показаха шокираща ефективност. Резултата откри Марио Топузов в 20-та мин. Бившият халф на ОФК „Пирин“ направи двойно подаване с Веско Весков, озова се сам срещу вратаря и опъна мрежата. 5 минути по-късно Весков удвои с красиво попадение от далечна дистанция, а в 42-та мин. изстрел на Евгени Тунтев извън големия пеналт докара нещата до 3:0. През втората част бяха извършени доста смени в състава на гостите, което се отрази на представянето им и в края „Рилецо“ намали чрез Мартин Михайлов /85/ и Лъчезар Станков /88/.

„Направихме много силно първо полувреме и показахме превъзходна игра, искам момчетата да изглеждат така и в първенството“, коментира Сп. Стоименов. Днес от 10.00 ч. септемврийци посрещат за спаринг „Хебър“ на стадион „Арена Симитли“.

„СЕПТЕМВРИ“ /СИМ/: Христов, А. Топузов, Тунтев, Ив. Иванов, Вакадинов, Й. Петров, Гогов, Весков, М. Топузов, Николов, Б. Хазуров /Узунов, Домозетски, Чакъров, Карадачки, Кр. Иванов, Дафков, Божинов/.