Симитличани се подведоха по играта вабанк на „Лудогорец ІІ“ и изтърваха победата дълбоко в добавеното време

Футболният отбор на „Септември“ (Сим) предвкусваше първа победа за сезона, но я изтърва в последните секунди и завърши 1:1 с дубъла на шампиона „Лудогорец“ в Симитли. Домакините откриха чрез Даниел Гогов от дузпа в 65-та мин., а най-възрастният в редиците на гостите – 32-годишният Бранимир Костадинов, изравни с глава след центриране в 3-та мин. от добавеното време. 10-ина минути след откриването на резултата Кирил Грозданов пропусна отличен шанс да удвои преднината.

Пристигналото на полусезона от петодивизионния „Спортист“ (Падеш) ексорле страда от болки в адукторите, ала влезе принудително сред стартовите 11, заради контузията в последния момент на тарана Ивайло Михайлов. С травма рано напусна и опитният халф Анатоли Лулейски, а отсъствието на капитана се отрази в края, когато някой трябваше да внесе спокойствие при задържането на преднината. Сред разградчани бе и юношата на „Пирин“ Методий Стефанов, който бе заменен в средата на второто полувреме.

„Може би се стъписахме от това, че водим на толкова силен опонент, и сме близо до победата, която ни се изплъзва злощастно от доста време. Те заиграха по-директно след нашия гол и тръгнаха вабанк. Ние се подведохме по тяхната игра, но вместо да решим мача, получихме попадение в края. Въобще не смятахме да рискуваме с включването на Кирил Грозданов, обаче контузията на Ивайло Михайлов ни остави без чист нападател и нямахме избор. В заключителните минути ни липсваше рутина, което е обяснимо след подмладяването на тима“, коментира треньорът на домакините Костадин Кацимерски.

„СЕПТЕМВРИ“ (СИМ): Ф. Димитров, Кр. Николов, Мунин, Кр. Михайлов, Стоилков, Траянов, Лулейски (58-Гогов), Хр. Иванов (78-Вакадинов), Грозданов (88-Карадачки), Й. Петров (78-Е. Петров), Василев (88-Мутавджийски).

„ЛУДОГОРЕЦ II“: Русанов, Будинов, Найденов, Минков (67-Райчев), Цв. Петров, Т. Димитров, Ганчев, Стефанов (67-Чукалов), Илиев, Кельовлуев (58-П. Георгиев), Костадинов.