Симитличани удари класически „Пирин“ (Рз) с първата си победа в летните контроли

Футболният отбор на „Септември“ (Сим) надигра „Пирин“ (Рз) с 3:0 в разложкото с. Елешница и записа първа победа в летните си контроли. Досега симитличани имаха две равенства и две загуби, а за съперника им спарингът бе увертюрен. До почивката чистите положения пред двете врати се брояха на пръсти. Най-близо до откриване на резултата бе Николай Хаджиниколов, който се озова очи в очи с вратаря Филип Димитров, ала стражът спаси удара на опитния халф.

През второто полувреме избраниците на старши треньора Спас Стоименов вдигнаха оборотите и в 47-та мин. Даниел Гогов опъна мрежата на пиринци с шут от 20-ина метра с левачката – 1:0. В 59-та мин. Тодор Траянов бе спрян непозволено в наказателното поле, а Китан Василев реализира отсъдената дузпа за 2:0. Класическата победа оформи Кирил Грозданов в 87-та мин. с нисък диагонален изстрел. Попадението е трето за юношата на орлетата през лятната подготовка. Той обаче усети болки в коляното минути след мача и е под въпрос за следващата проверка с дублиращия тим на ЦСКА 1948, която е утре от 10.30 ч. в Симитли.

Неофициален дебют за септемврийци направиха 19-годишният нападател на „Царско село“ Тома Ушагелов и бившият защитник на „Пирин“ Ахмед Адемов-Пато, който за последно риташе в „Добруджа“.

„ПИРИН“ (РЗ): Бурдин, Цеклеов, Друнчилов, Мавродиев, Тодоров, Варсанов, Лефтеров, Хаджиниколов, Падарев, Фикийн, Шапкаров (Кирилов, Иванов, Заваринов, Кенанов, Будин, Ченов, Георгиев, Димитров).

„СЕПТЕМВРИ“: Ф. Димитров, Кр. Михайлов, Кр. Николов, Косов, Мунин, Ем. Петров, Младенов, Любомиров, Гогов, Ушагелов, Мутавджийски (Л. Георгиев, В. Божинов, Митев, Адемов, Траянов, К. Василев, Й. Петров, Грозданов, Замфиров, Марковски).