„Скарбъро“ на брежанеца К. Димитров нанесе съкрушителен удар на лидера в Канада в преследване на историческа титла

„Скарбъро“ на играещия мениджър Кирил Димитров нанесе първа загуба на лидера в канадската Първа лига „Воркута“ с 3:2 на домашния „Бърчмаунт Стейдиъм“. Зелено-черните съкрушиха съперника с два ранни гола в 5-та и 18-та мин. на Кавин Брайън. До почивката водачите върнаха интригата, между двете им попадения се разписа дубайското попълнение на домакините Алиф Хамуд Али, а през втората част отбраната и вратарят Джон Трий не трепнаха. Националният страж на Сиера Леоне се превърна в големия герой на своите с отразената дузпа и хората на бившия играч на „Беласица“ се доближиха на 3 пункта от върха. „Аз и още двама от колегите бяхме наказани и не взехме участие в мача. Това спаси „Воркута“ от по-голямо поражение. Имаме силен състав, готов да атакува първото място“, декларира К. Димитров. Преди началото на кампанията президентът на шампиона „Ню Риджиън Шутърс“ реши да извади тима от лигата и от това максимално се възползва роденият в Брежани предводител на „Скарбъро“. Той договори привличането на петима от най-добрите футболисти на стрелците, с което вдигна осезаемо класата на отбора си и заявката за първа титла изглежда повече от сериозна.