„Славата“ след класиката срещу соколите: Бяха ни позабравили

„Струмска слава“ отлепи ютията от дъното на класирането с домакинско 3:0 срещу „Спартак“ /Вн/ седмица след възловото 1:0 на гости на най-закъсалия тим „Спартак“ /Пл/. След класиката срещу соколите на екснаставника на благоевградския „Пирин“ Неделчо Матушев неговият колега начело на радомирци Владимир Димитров изпусна напрежението с репликата: „Бяха ни позабравили“. Третото попадение вкара влезлият на смяна в заключителните минути Росен Кръстев. Бившият футболист на орлетата и на „Добруджа“ се разписа в добавеното време на двубоя. Резултата откри в 34-та мин. юношата на „Левски“ Лионел Матадос, гола на успокоението падна в 70-та мин. с автор Димитър Буров. В четвъртък „Славата“ гостува на наранения „Монтана“, който допусна малко очакваната издънка в Горна Оряховица, а и остана без кюстендилския си халф Димитър Илиев заради червения картон срещу железничарите.

„СТРУМСКА СЛАВА“: Др. Петков, Тунгаров /78-Р. Кръстев/, С. Петров, Костов, Д. Петков, Танев, Буров, Китов /85-Младенов/, Матадос /65-Евгениев/, Б. Николов, Алзате.

„СПАРТАК“ /ВН/: Славов, Добрев, И. Иванов, Динков, Исуф /46-Абушев/, Ст. Иванов, Русев /65-Илиев/, Р. Николов, Стеф. Иванов, Йовчев, Боев:73-Колев/.