След резила за купата дупнишките волейболисти си го изкараха на „Монтана“

Няколко дни след резила за купата срещу „Локомотив“ /Пд/ волейболистите на „Марек“ си го изкараха в първенството на „Монтана“ с обрат за 3:1 /23:25, 25:23, 25:22, 25:18/. Четвъртата триточкова победа изстреля хората на Виктор Карагьозов на втората позиция в класирането, но съперниците зад тях в таблицата са с по-малко мачове. Приза за най-полезен играч заслужи Илиян Преспов, който наниза 18 т. Гостите взеха първия гейм и бяха близо до успех и във втория, но дупничани се вдигнаха в решителните моменти и възстановиха равенството, наложиха волята си и в третата и четвъртата част въпреки колебанията в играта им в определени периоди. В събота на марекчани предстои ново домакинство в дербито на Югозапада срещу „Пирин“ /Рз/, който преди снощния сблъсък с шампиона „Нефтохимик“ е заседнал на дъното в първата осмица без спечелена точка.