След фиаското 0:5 наставникът на орлетата П. Златинов чете 2 ч. конско на играчите пред телевизора

Повече от 2 часа чете конско пред телевизора вчера наставникът на орлетата Петър Златинов след фиаското 0:5 срещу ЦСКА 1948. Санданчанинът и неговият асистент Панталей Маникатов направиха задълбочен разбор на представянето на подопечните си, онагледявайки критиките с видеоповторения на злополучния мач. Дебют в рамката на пиринци в заключителната четвърт на спаринга записа Ивайло Яначков, който извади само веднъж топката от мрежата си. Негативите на първите 4 гола отнесе титулярят без алтернатива досега Радослав Ангелски, който обаче не трябва да бъде винен за пълната мрежа. Първите две попадения паднаха с добавка след добри негови намеси срещу удари на петричанина Андон Гущеров, при другите защитниците съвсем се бяха одремали. Новодошлият страж е на 32 г., с 12 мача миналия сезон за столичния „Локомотив“. Преди това натрупа стаж в отборите на „Родопа“, „Рилски спортист“, „Чавдар“ /Етр/, „Монтана“, „Ботев“ /Вр/, „Сливнишки герой“, „Оборище“… Първи минути след поредното си завръщане на стадион „Христо Ботев“ изигра Владислав Златинов, нямаше ги капитанът Юлиан Попев, Евгени Тунтев, Манол Чапов и Кирил Грозданов.
До почивката нищо не предвещаваше разгрома. Гостите се оттеглиха с минимална преднина, след като на три пъти късметът ги покри в ситуации, в които домакините излизаха очи в очи с вратаря, а след двата бързи гола в рамките на броени секунди в началото на втората част домакините рухнаха окончателно. Перничанинът Томислав Павлов, който преди няколко сезона се пробва при орлетата безуспешно, заби хеттрик /12, 52, 68/. По веднъж вкараха Веселин Васев 54/ и Йоан Маринов /70/.
ОФК „ПИРИН“: Ангелски, Митрев, Паскалев, Цолев, Митев, Костадинов, Божилов, М. Стефанов, Вл. Златинов, Смилков, Кръстев /Яначков, Любомиров, Петров, П. Христов, Топузов, Крушовски, Л. Христов, Бастунов/.
ЦСКА 1948: Вълков, Кр. Михайлов, Генчев, Б. Дяков, Е. Зюмбулев, Н. Христов, Димов, Гущеров, Петков, Павлов, Василев /Е. Михайлов, В. Васев, Гюзелев, Маринов, Стоичков, Борисов, К. Стефанов/.