Спортист №4 на Благоевград с обещаващ дебют в колоориентирането

Многократната шампионка по ориентиране на Югоизточна Европа Кристина Иванова реши да се пробва с картата и компаса, но на велосипед. Спортист номер 4 на Благоевград за 2019 г. дебютира в държавното първенство по колоориентиране край Търговище, без амбиции за предно класиране. Въпреки това състезателката на СКОБ „Младост“ /Бл/ финишира на пето място от 13 завършили дами по близо 16-километровата дълга дистанция, а от бронза я разделиха 4.50 минути. Титлата грабна Христина Козарева, следвана от съотборничките си в „Узана“ /Гб/ Косара Ботева и Силвия Шандуркова. Кр. Иванова се включи и в спринта, където е осма.

„Състезанието беше вълнуващо за мен, за първи път пробвам. Хареса ми, не съм гонила класиране, просто исках да опитам“, коментира носителката на множество медали от държавни и международни турнири по ориентиране и лека атлетика. Няколко дни преди шампионата по колоориентиране Кр. Иванова и клубната й съекипничка Лилиана Гоцева бяха на подготвителен лагер с националния отбор в Стрелча, където проведоха 6 технически тренировки на картите от купа „България 2019“.  Поради проблемите с коронавируса световните и европейските първенства бяха отложени за догодина. Това насочи усилията на благоевградчанките към вътрешния календар и предстоящата купа „България“ /31 юли-2 август/, която е най-голямото състезание по ориентиране у нас.